גדרות אלומיניום


  כיום, כמעט שכל בית פרטי זקוק לגדר כלשהי. בין אם מדובר בגדר הסובבת את בריכת השחייה שבחצר, גדר סביב צמחייה או גדר שמטרתה להרתיע פולשים מכניסה לחצר – מדובר במוצר הכרחי, העונה עבורנו על מגוון של פונקציות שונות, בהתאם לצרכים האינדיבידואליים שלנו. כיום, קיימים בשוק שלל סוגי גדרות, חלקן עשויות מתכות וחלקן עשויות חומרים אחרים – כמו למשל עץ. עם זאת, לאחרונה הולכת ומתחוורת לנו העובדה כי דווקא גדרות אלומיניום הן "הדבר הבא" בכל הנוגע לסוגי גדרות ולפונקציונליות שלהן. לפניכם כל מה שצריך לדעת על גדרות בכלל וגדרות אלומיניום בפרט.

  לשם מה אנו זקוקים לגדר?
  גדר מהווה אלמנט שימושי כמעט בכל בית. להלן מספר שימושים נפוצים לגדרות כיום:
  • גדר כמחיצה – גדר מסייעת לנו להפריד בין אזורים שונים בחצר הבית, ולמעשה ליצור "מחיצה" ביניהם, עניין המאפשר לנו לחלק את השטח בצורה נוחה וקלה יותר.
  • גדר סביב מדרגות – שימת גדר סביב מדרגות מאפשרת לנו לשמור על ילדים קטנים או אנשים מבוגרים מפני נפילה, היות והם יכולים להסתייע בגדר בעת הירידה או העלייה במדרגות.
  • גדר סביב פינת משחקים – שימת גדר סביב פינת משחקים מסייעת לנו לתחום את פינת המשחקים ולשלוט בזמני היציאה או הכניסה לפינה זו, כך שאנו יכולים לשמור על ילדנו שלא ירוצו לעבר אזורים מסוכנים – כמו למשל הכביש הסמוך.
  • גדר סביב בריכת שחייה – מסייעת לנו למנוע מקרי טביעות, בעיקר של ילדים קטנים או פעוטות.

  למה דווקא גדר אלומיניום?
  כיום, קיימות בשוק שלל סוגי גדרות – גדרות העשויות עץ, גדרות העשויות מתכות שונות ועוד. בשונה מרוב סוגי הגדרות הללו, גדר אלומיניום מגלמת בתוכה את הטוב שבכל העולמות: היא קלה מחד, שכן מתכת האלומיניום אינה כבדה לעומת מתכות אחרות, אך היא עדיין חזקה מאוד מאידך. בנוסף, אלומיניום היא מתכת שאינה רגישה לקורוזיה – כלומר, אינה מחלידה, עניין ההופך אותה לאידיאלית במזג אוויר בעייתי יותר, כמו למשל בעונות החורף. עוד דבר שחשוב לקחת בחשבון, הוא שבניגוד לעץ, מתכת אלומיניום אינה נהרסת בקלות בתנאי רטיבות ממושכים – כך שהיא טובה הן מגדרות מתכת אחרות והן מגדרות עץ. גולת הכותרת והיתרון הבולט ביותר של גדרות אלומיניום לעומת גדרות אחרות, הינו שאלומיניום הוא חומר גלם זול יחסית, וזאת בניגוד לעץ או לסוגי מתכת אחרים. כל היתרונות הללו ועוד, הופכים את האלומיניום למתכת עמידה, שקל מאוד לעבוד איתה ושאינה מתבלה במשך שנים רבות.